• Ukrainian Alliance

Українсько-японські взаємовідносини: 29-та річниця дипломатичних відносинЯпонія визнала незалежність України 28 грудня 1991р. та встановила дипломатичні відносини з нашою державою 26 січня 1992р.


Посольство України в Японії було зареєстровано у вересні 1994р., а церемонія його офіційного відкриття відбулася 23 березня 1995р. за участю Міністра закордонних справ України Г.Й.Удовенка під час офіційного візиту Президента України в Японію.


Політичні відносини Спільність підходів та позицій з питань вирішення багатьох актуальних міжнародних питань та відсутність будь-яких проблемних ознак у політичній площині співробітництва між Україною та Японією сприяють подальшій інтенсифікації наявного потенціалу обох країн та закладають міцний фундамент для плідного розвитку усього спектру відносин. Відносини між Україною та Японією позбавлені політичних проблем та розбіжностей і відзначаються спільністю поглядів та позицій з багатьох актуальних міжнародних питань. Японія рішуче засудила російську агресію проти України і незаконну окупацію території нашої держави та приєдналася до режиму міжнародних санкцій проти Росії. Японія є впливовим членом ключових міжнародних організацій, зокрема «Групи семи», МВФ, ОЕСР, а також залишається перспективним торговельно-економічним партнером як провідний міжнародний кредитор та один з центрів закордонних інвестицій. Це створює сприятливий фундамент для розвитку багатьох векторів співпраці, зокрема у торговельно-економічний, науковій, гуманітарній, освітній та інших сферах. Японія надає Україні суттєву технічну, грантову та фінансову допомогу як напряму, так й у рамках проєктів міжнародних організацій з метою зміцнення демократичних інститутів, проведення адміністративних та економічних реформ, розвитку культури, освіти, медицини, а також інфраструктури в нашій країні. З 1995 р. в Парламенті Японії існує парламентська Асоціація дружби «Японія - Україна» (голова – Е.Морі). У Верховній Раді України діє група з міжпарламентських зв’язків з Японією. Останніми роками політичні контакти між обома державами розвиваються динамічно. Японська сторона підтверджує незмінність своєї політики щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України.

0 переглядів0 коментарів