• Ukrainian Alliance

Першу зустріч «Люблінського трикутника»!Міністри закордонних справ України, Литви та Польщі проведуть першу зустріч Люблінського трикутника за участю Тихановської.


Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба разом із литовським колегою Габріеліусом Ландсбергісом і польським колегою Збігнєвом Рау проведуть у сьогодні, 29 січня, перше засідання Люблінського трикутника в онлайн-форматі. ⠀ "Глави зовнішньополітичних відомств обговорять спільні кроки для протидії викликам та загрозам у Центральній Європі, окреслять пріоритетні напрями співпраці Люблінського трикутника у 2021 році. За ініціативи української сторони у засіданні візьме участь запрошена гостя - лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська", - йдеться в повідомленні. ⠀ Кулеба проведе онлайн-брифінг, під час якого розповість про підсумки першої зустрічі Люблінського трикутника та інші актуальні питання зовнішньої політики України.

Люблінський трикутник - формат взаємодії України, Литви та Польщі, створений главами МЗС трьох країн у липні 2020 року для координації діяльності на рівні тристоронньої співпраці та в рамках міжнародних організацій із метою забезпечення дотримання міжнародного права. 17 вересня 2020 року відбулася перша відеоконференція національних координаторів - заступників глав МЗС трьох країн.

«Люблінський трикутник» - це перші кроки та новий виток розвитку концепції проекту «Міжмор‘я». ⠀ Міжмо́р'я (пол. Międzymorze, лат. Intermarium) — концепція партнерського блоку держав від Балтійського до Чорного й Адріатичного морів: Польщі, України, Білорусі, Литви, Латвії, Естонії, Молдови, Угорщини, Румунії і тд. ⠀ Подібний союз для України, виходячи із сьогоднішніх геополітичних умов та європейських і світових реалій, може стати чи ненайперспективнішим напрямом в розбудові міжнародної співпраці та безпеки, розвитку і зміцнення Центральної Європи, а також становлення України як повноправного члена Європейської і євроатлантичної сім'ї народів.


1 перегляд0 коментарів